درباره بیسیم

درباره بیسیم

بیسیم یک نوع رادیو می‌باشد، با این تفاوت که در رادیو تنها عمل دریافت فرکانس صورت می‌پذیرد، اما بیسیم عمل دریافت و ارسال فرکانس را انجام می‌دهد.
یک دستگاه بیسیم ( فرستنده/گیرنده )، این امکان را فراهم می‌کند تا بهره‌برداران بتوانند به راحتی برای مکالمه با یکدیگر در یک فرکانس ( کانال ) اقدام نمایند.

انواع بیسیم :

بیسیم‌ها بر اساس کاربرد و نوع استفاده در انواع مختلفی در دسترس بهره‌برداران وجود دارند.

انواع مختلف بیسیم‌ها عبارتند :
۱- بیسیم دستی (  بیسیم واکی‌تاکی – Walkie Talkie )
۲- بیسیم خودرویی

شایان ذکر است، بی‌سیم ها‌ در دو مد دیجیتال و آنالوگ عرضه می‌گردد. بیسیم‌ دیجیتال قابلیت پروگرام در دو مد آنالوگ و دیجیتال را دارد.

فرکانس دستگاه بیسیم :

فرکانس‌های کاری دستگاه‌های بیسیم متفاوت می‌باشد، اما اغلب آن‌ها در دو باند فرکانسی UHF و VHF به بازار عرضه می‌گردند. فرکانس بیسیم‌های UHF از ۴۰۰ تا ۴۷۰ ( مگا هرتز ) و فرکانس بیسیم‌های VHF از ۱۳۶ تا ۱۷۴ ( مگاهرتز ) می‌باشد.

برد دستگاه بیسیم :

برد دستگاه بیسیم‌ مجاز ، به شرایط متعددی بستگی دارد که از مهمترین آنها میتوان به توان خروجی و شرایط محیطی محل مورد استفاده از بیسیم ( موانع و معارض – تداخل امواج و … ) نام برد .

خواندن
بیسیم واکی تاکی برای تالار پذیرایی

درباره بیسیم میتوان به این موضوع اشاره کرد که بیسیم واکی تاکی به دو دسته بیسیم واکی تاکی مجاز و بیسیم واکی تاکی غیر مجاز تقسیم میگردد و برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مقایسه بیسیم واکی تاکی مجاز و غیر مجاز کلیک نمایید.