موارد استفاده از بیسیم واکی تاکی در مشاغل

موارد استفاده از بیسیم واکی تاکی در مشاغل

ازآنجاکه بیسیم واکی تاکی همانند تلفن همراه، مشکلاتی نظیر هزینه مکالمه و نیازمند بودن به شبکه تلفن همراه را نداشته به هیچ گونه تجهیزات جانبی مانند دکل، آنتن و دستگاه سانترال نیازمند نمی باشد، باعث شده محبوبیت بیسیم واکی تاکی در بین مشاغل مختلف افزایش یابد. از دیگر مواردی که باعث شده بیسیم واکی تاکی در انواع مشاغل مورد استفاده قرار گیرد، استفاده همزمان چندین دستگاه بیسیم با یکدیگر می باشد و این ارتباط برخلاف تلفن همراه، بدون شماره گیری و فقط با فشردن دکمه PTT بصورت لحظه ای و سریع میسر می گردد. در این مقاله قصد داریم به برخی از مشاغلی که واکی تاکی در آنها مورد استفاده قرار می گیرد اشاره داشته باشیم.

کنترل آسان پرسنل توسط مدیر

ممکن است که پیش بیاید مدیر شرکت یا مجموعه، قصد مدیریت و رصد مکالمات بین پرسنل، جهت هدایت هر چه بهتر آن ها را داشته باشد. این ویژگی بیسیم واکی تاکی به مدیران این امکان را می دهد تا بتوانند در مدیریت مجموعه خود موفق تر باشند. از دیگر ویژگی‌های مهم بیسیم واکی تاکی مجاز قابلیت اعمال کدهای ضد شنود بر روی آن می باشد تا مشاغلی که مکالمات آنها دارای حساسیت اطلاعاتی و امنیتی می باشد به سادگی قابل شنود نباشد.

بیسیم واکی تاکی پلیس

بیسیم واکی تاکی دستگاه ارتباطی می‌باشد که در دنیای امروز مورد توجه و استفاده فراوانی در مشاغل مختلف قرار گرفته است. از جمله مشاغلی که وجود بیسیم واکی تاکی در آن ها حیاتی می باشد، ماموران نیروی انتظامی و پلیس است که در جهت حفظ امنیت مردم از آنها در بین پرسنل پلیس استفاده می گردد.
شایان ذکر است تهیه و استفاده از بیسیم واکی تاکی پلیس نیازمند اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی میباشد

خواندن
خرید و قیمت بیسیم واکی تاکی شارژی + 3 مدل
بیسیم نظامی
بیسیم نظامی

بیسیم واکی تاکی آتش نشانی

از آنجا که استفاده از بیسیم واکی تاکی مجاز می تواند جزء بهترین راه های برقراری ارتباط سریع بین پرسنل انواع مشاغل باشد، اما در بعضی از شغل ها مانند ماموران آتش نشانی بیسیم واکی تاکی می‌توانند ناجی جان بسیاری از انسان ها گردد و استفاده از آن در این شغل بسیار حیاتی می باشد. همچنین این بستر ارتباطی باید بدون هیچ اختلال و نویزی میسر گردد پس نمی توان از تلفن همراه با سایر دستگاههای ارتباطی که با اینترنت کار می کنند استفاده نمود زیرا در زمان وقوع حادثه احتمال قطعی اینترنت و شبکه سراسری تلفن همراه وجود دارد.

از دیگر ویژگی‌های بیسیم آتش نشانی می توان به ارتباط نامحدود ماموران ایستگاه آتش نشانی با یکدیگر اشاره داشت.

بیسیم واکی تاکی برای رستوران ها و کافی شاپ ها

در دنیای امروز و پیشرفت تکنولوژی و اهمیت هر چه بیشتر وجود ارتباط بین کارکنان رستوران ها و کافی شاپ ها، وجود ارتباط سریع و آسان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. استفاده از بیسیم واکی تاکی برای رستوران ها و کافی شاپ و  باعث تسریع و تسهیل در ارتباط داخلی آن ها شده و همچنین باعث بالارفتن سرعت پاسخگویی سفارشات مشتریان خواهد شد. از دیگر موارد مهم در این نوع مشاغل، امکان کنترل کارکنان توسط مدیر مجموعه فراهم می گردد.

بیسیم واکی تاکی تور لیدر

از جمله مشاغلی که بیسیم واکی تاکی می‌تواند در آن نسبت به دیگر مشاغل، بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد، تورلیدر ها و طبیعت گردها می باشد زیرا در این نوع مشاغل به دلیل تردد در مناطقی که صعب العبور می باشد امکان آنتن دهی تلفن همراه میسر نیست و بیسیم واکی تاکی می تواند بهترین گزینه ارتباطی در این شرایط نیز باشد. از دیگر ویژگی های بیسیم واکی تاکی طبیعت گردی امکان ست شدن نامحدود بیسیم با یکدیگر بوده که باعث شده ارتباط گروهی بین تور لیدرهای گروه جهت هدایت بهتر انجام پذیرد.

خواندن
خرید بیسیم واکی تاکی با برد 5 تا 10 کیلومتر
بیسیم واکی تاکی طنین Tanin GP23
بیسیم واکی تاکی طنین Tanin GP23

بیسیم واکی تاکی بیمارستان ها و مراکز درمانی

با توجه به همه گیری ویروس کرونا (covid-19) و خطرات آن، کاربرد بیسیم واکی تاکی در بیمارستان ها و مراکز درمانی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و رعایت فاصله اجتماعی جلوگیری از سرایت این ویروس در اولویت مراکز درمانی و بیمارستان ها قرار گرفته است. بهره گیری از ارتباط امن و سریع توسط بیسیم واکی تاکی باعث شده فاصله پرسنل از یکدیگر رعایت شده و خطر سرایت ویروس به حداقل برسد.

بیسیم واکی تاکی اورژانس ها و امداد

استفاده از بیسیم واکی تاکی در اورژانس ها و مراکز امداد رسانی، می‌تواند باعث ارتباط سریع بین پرسنل و ماموران اورژانس و امداد رسانی گردد زیرا ثانیه ها در مرگ یا زندگی افراد در زمان وقوع حادثه تاثیر گذارند. پس در این نوع مشاغل احتیاج به نوعی بستر ارتباطی می باشد که هم امن باشد و هم سریع، و همچنین امکان ارتباط جمعی گروههای امداد با یکدیگر فراهم شود پس در نتیجه بیسیم واکی تاکی بهترین گزینه است.