معیار های خرید بیسیم واکی تاکی

معیار های خرید بیسیم واکی تاکی

چنانچه قصد تهیه بیسیم واکی تاکی را داشته باشید باید بدانید که دستگاه بیسیم مورد نظر شما باید دارای چه خصوصیات و معیارهایی باشد. انواع مختلفی از بیسیم واکی تاکی در بازار موجود می باشد بسیاری از این نوع بی سیم ها از کیفیت ساخت مطلوب برخوردار نیستند و دارای استانداردهای لازم نمی باشد. از همین روی، در این مقاله به معیارهای خرید بیسیم واکی تاکی اشاره خواهیم داشت.

اطمینان از مجاز بودن بیسیم واکی تاکی

به صورت کلی بیسیم ها به دو دسته مجاز و غیر مجاز تقسیم می شوند. بیسیم مجاز دارای بالاترین استانداردهای بین المللی بوده و همچنین فروش آن به دلیل ورود قانونی به کشور و عدم ایجاد تداخل در فرکانس رادیویی کشور، مجاز بوده و استفاده کنندگان از آن بدون هیچ مجوزی می توانند در کلیه محیط‌های عمومی از آن استفاده نمایند. برخلاف بیسیم مجاز، انواع مختلفی از بیسیم غیر مجاز توسط افراد سودجو و کلاهبردار به فروش میرسد و در اینجاست که خریدار در آینده با مشکلات متعددی برخورد خواهد کرد. چنانچه فرد استفاده کننده از بیسیم غیرمجاز توسط مامورین و یا ضابطین قضایی رویت شود، دستگاه بیسیم آن ضبط شده و مشمول پرداخت جزای نقدی و تحمل حبس می شود. پس اکیدا توصیه می شود از خرید و استفاده از بیسیم های غیر مجاز خودداری نمایید تا خود را در معرض خطرات استفاده از این نوع بی سیم ها، قرار ندهید.

خرید بیسیم واکی تاکی مجاز
خرید بیسیم واکی تاکی مجاز

برد بیسیم واکی تاکی

یکی از مهمترین و اصلی‌ترین معیارهای خرید بیسیم واکی تاکی، توان و برد بیسیم می باشد. برد بیسیم واکی تاکی به دو صورت برد اسمی و برد مفید محاسبه می گردد. برد بیسیم ارتباط مستقیمی با شرایط محیطی از جمله موانع شهری، پستی و بلندی ها  ، میزان نویز در محیط و تداخل امواج دارد.

خواندن
آموزش نحوه کار با بیسیم واکی تاکی طنین Tanin GP23

انواع بیسیم واکی تاکی بنا بر برند و مدل دارای توان خروجی متفاوتی می باشند که واحد سنجش آن وات است. هر چقدر توان خروجی دستگاه بالاتر باشد قدرت ارسال فرکانس با قدرت بالاتری فراهم می باشد و در نتیجه بیسیم دارای برد بیشتری خواهد بود. برد بیسیم واکی تاکی بر اساس موانع بر سر راه ارسال کننده و گیرنده فرکانس متغیر بوده و هر چه این موانع در سر راه فرکانس رادیویی بیشتر باشد میزان برد دستگاه های بیسیم واکی تاکی کم تر خواهد شد. برد دستگاه واکی تاکی در محیط خارج از شهر و در فضای باز بدون وجود پستی و بلندی و موانع دیگر به حداکثر خود می‌رسد و برخلاف آن هرچه این موانع بیشتر باشد میزان برد دستگاه قاعدتاً کاهش خواهد یافت.

یکی از عواملی که باعث کاهش برد بیسیم واکی تاکی در شهرهای بزرگ می شود ایجاد تداخل امواج رادیویی با دیگر دستگاه های رادیویی می باشد. انواع بیسیم واکی تاکی مجاز دارای برد ۱۵۰۰ متر می باشند که برد مطلوبی به شمار می رود.

کیفیت قطعات واکی تاکی

از جمله معیارهایی که باید در انتخاب بیسیم واکی تاکی به آن دقت داشت کیفیت ساخت بدنه و قطعات الکترونیکی دستگاه واکی تاکی می باشد. جنس بدنه دستگاه بی سیم باید از نوع پلاستیک با کیفیت باشد تا در صورت داغ شدن دستگاه یا ضربه، دفرمه نشود و شکل اولیه خود را حفظ نماید. بیسیم های واکی تاکی مجاز دارای استاندارد IP می باشند که بهره گیری بی سیم از این استاندارد باعث میشود دستگاه در مقابل ضربات، گرد و غبار و رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

فروش بیسیم واکی تاکی مجاز
فروش بیسیم واکی تاکی مجاز

کیفیت صدای بیسیم واکی تاکی

از دیگر موارد مهم، کیفیت صدای بیسیم واکی تاکی می باشد که صدای خروجی از دستگاه واکی تاکی باید از وضوح بالایی برخوردار باشد. انواع بیسیم واکی تاکی مجاز دارای کیفیت صدای مطلوبی بوده که میزان صدای آن قابل تنظیم می باشد.

خواندن
درباره بیسیم

میزان نگه داری شارژ بیسیم

از قطعات بسیار مهم دستگاه بیسیم، باطری آن می باشد زیرا توان و نیروی دستگاه واکی تاکی توسط آن تامین شده و هر چقدر کیفیت ساخت آن بالا باشد میزان نگهداری شارژ باطری بیسیم نیز افزایش می‌یابد. بیسیم های واکی تاکی مجاز دارای باطری لیتیوم یونی بوده که از نوع نسل جدید این نوع باتری ها به شمار می رود. مراقبت از باتری بیسیم واکی تاکی از موارد مهم نگهداری صحیح بیسیم واکی تاکی به شمار می رود.

ظاهر زیبا

از موارد و معیارهایی که باید در انتخاب بی سیم آن را لحاظ نمود داشتن ظاهر زیبا و همچنین طراحی ارگونومی استاندارد دستگاه بیسیم، جهت قرارگیری هرچه بهتر در دست می باشد.

اطمینان از موجود لوازم جانبی

در هنگام خرید بیسیم واکی تاکی باید به این معیار مهم توجه داشت که مدل بی سیم مورد نظر دارای لوازم جانبی اساسی از جمله : باتری بیسیم ، هندزفری و شارژر نیز باشد. انواع مختلف بیسیم واکی تاکی مجاز دارای لوازم جانبی و قطعات یدکی مختلفی میباشند.

گارانتی و خدمات پس از فروش

در آخر باید به این نکته اشاره داشت که حتماً از وجود گارانتی و خدمات پس از فروش بی سیم واکی تاکی مورد نظر قبل از خرید، مطمئن شوید زیرا دستگاهی که دارای این شرایط نباشد در اصطلاح یک بار مصرف بوده و استفاده کننده از آن را در آینده در تامین قطعات و تعمیرات آن دچار مشکل خواهد کرد. همه انواع بیسیم واکی تاکی مجاز دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند.