• تهران ، میدان جمهوری ، برج سهیل ، واحد 608
  • 22 40 38 66 - 021 | خط ویژه
فهرست اصلی

درباره واکی تاکی :
واکی‌تاکی یک دستگاه بیسیم قابل حمل است، که امواج رادیویی را به صورت دوطرفه ( فرستده / گیرنده ) مخابره می‌کند. بیسیم واکی‌تاکی در موقعیت و مکان‌های مختلف کاربرد های فراوانی دارد.

واکی‌تاکی به دلیل تک فرکانس بودن نمی‌تواند، عمل فرستندگی و گیرندگی را به صورت همزمان انجام دهد، بلکه در یک زمان خاص دستگاه یا در قالب یک فرستنده عمل می‌کند، یا گیرنده.

درباره واکی تاکی یا همان بیسیم : Walkie Talkie

اولین واکی‌تاکی جهان :
اولین بیسیم واکی‌تاکی در جنگ جهانی دوم و در ابعاد بزرگ و سنگین ( به اندازه یک لپ‌تاپ ) اختراع شد. اما با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی واکی‌تاکی که امروزه در دسترس عموم قرار می‌گیرد، به اندازه یک گوشی تلفن همراه معمولی می‌باشد و به راحتی قابل حمل و سبک با امکانات بسیار تنوع و بالا می‌باشد.

مزایای استفاده از واکی‌تاکی مجاز :
۱- مکالمه آسان و راحت تنها با فشردن یک دکمه ( PTT ) بدون نیاز به نصب و راه‌ اندازی تجهیزات جانبی مانند دکل، آنتن و هر گونه فرستنده مادر
۲- عدم وجود مشکلاتی از قبیل تاخیر در ارسال صدا، آنتن‌دهی و قطع مکالمات
۳- کم هزینه‌ترین وسیله ارتباطی جهت ارتباط‌های گروهی بین تمامی افراد و پرسنل بدون محدودیت در تعداد دستگاه، جهت ست شدن و ارتباط بین پرسنل اداری و اجرایی
۴- استفاده همگانی بدون داشتن هیچگونه مجوزی در کلیه اماکن عمومی از واکی‌تاکی مجاز

کاربرد واکی‌تاکی :
از دستگاه واکی‌تاکی مجاز، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی، ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی بدون نیاز به هیچگونه مجوزی و همچنین بدون نصب هرگونه آنتن و دکل و هزینه جهت نصب و راه اندازی می‌توانند، استفاده نمایند :

الف) ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی :
کلیه سازمان‌ها ، نهادها ، ارگان‌ها و ادارات دولتی مانند : نیروی انتظامی ، راهنمایی و رانندگی ، اورژانس ، نیروهای نظامی و ….

ب) اشخاص حقیقی و حقوقی :
کلیه هتل‌ها ، بیمارستان‌ها ، پارکینگ‌های طبقاتی ، رستوران‌ها ، تالارها ، مجتمع‌های تفریحی و توریستی ، مراکز خرید ، هایپر مارکت‌ها ، کارخانجات ، انبار‌ها ، کارگاه‌های تولیدی ، پروژه‌های عمرانی ، کارگاه‌های ساختمانی ، تورهای تفریحی / زیارتی / سیاحتی ، برگزارکننده و هماهنگی مراسم تشریفاتی / مذهبی ، طبیعت گردی ، off road و …..

نظرتان را ثبت کنید

یک × 3 =

Call Now Button