بیسیم خودرویی
معرفی بیسیم خودرویی

معرفی بیسیم خودرویی و بی‌سیم ثابت خودرویی

امروزه ارتباطات جز اساسی ترین و مهم ترین بخش از زندگی انسان ها بوده به طوریکه در مواقعی می تواند برقراری ارتباط با دیگران بسیار حیاتی باشد. بیسیم واکی تاکی از جمله وسایل الکترونیکی بوده که می تواند در برقرار نمودن ارتباطی سریع و آسان ما را یاری نماید. طبیعت گردها در مناطقی تردد می کنند که اکثرا صعب العبور بوده و نمیتوان در مواقع اضطراری از تلفن همراه استفاده نمود زیرا شبکه های سراسری در همه مناطق، مخصوصاً مناطق کوهستانی قابل پشتیبانی نمی باشد.
 

بیسیم واکی تاکی خودرویی

رانندگانی که نیاز به استفاده از بیسیم خودرویی دارند به شرح زیر می باشد :
رانندگان آمبولانس ها که وجود بیسیم خودرویی از جمله لوازم بسیار حیاتی برای آمبولانس ها محسوب شده و می تواند کمک بزرگی به بیماران و ایجاد هماهنگی با بیمارستان جهت اطلاع از وضعیت بیمار نماید.
خودرو پلیس از جمله خودروهایی است وجود بیسیم خودرویی در آن بسیار مهم است. در هنگام وقوع جرم و همچنین ایجاد ارتباط با سایر پلیس ها امری مهم و حیاتی به شمار می رود.
خودروهای نظامی در هنگام وقوع جنگ تنها ارتباطی که دارد بیسیم خودرویی بوده چرا که در هنگام وقوع جنگ تمامی خطوط تلفن همراه قطع شده و تنها راه ارتباط با خودروهای نظامی در مناطق دوردست و صعب العبور، بیسیم خودرویی می باشد.
رانندگان کامیون که جهت ارسال بار و هماهنگی های مربوطه، نیاز به ارتباط بیسیم با دیگر کامیون داران و مرکز دارند.
رانندگان آفرود و طبیعت گردها که بیسیم خودرویی می تواند در ایجاد هماهنگی با سایر خودرو ها و همچنین درخواست کمک در هنگام وقوع حادثه، به کمک بسزایی نماید.
رانندگان تاکسی که در سطح شهر نیازمند یک ارتباط قوی و سریع می باشند تا با مرکز تاکسی رانی بتواند ارتباط برقرار نموده و از موقعیت مسافران نیز مطلع گردند.

آیا تمامی رانندگان می توانند از بیسیم خودرویی استفاده کنند؟

قوانین ارتباطات رادیویی در هر کشوری متفاوت بوده و کشور ایران هم از این قاعده مستثنی نیست. در جواب این سوال که آیا تمامی رانندگان می توانند از بیسیم خودرویی استفاده کنند؟ باید بگوییم خیر! استفاده از بیسیم خودرویی فقط برای ارگان های دولتی، نظامی و انتظامی و همچنین مراکز اورژانس مجاز بوده و افراد عادی حتما باید از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوزهای لازم را اخذ نمایند. چنانچه شرایط اخذ مجوز برای نصب و استفاده از بیسیم خودرویی را ندارید، می توانید از انواع مدل های بیسیم واکی تاکی مجاز استفاده نمایید. در ادامه به معرفی بیسیم واکی تاکی مجاز می پردازیم.
بیسیم واکی تاکی مجاز
بیسیم واکی تاکی مجاز

بیسیم واکی تاکی مجاز

با توجه به اینکه جهت نصب بیسیم خودرویی ملزم به دریافت مجوز می باشید می توانید از بیسیم واکی تاکی دستی به جای خودرویی استفاده نمایید. البته به این نکته باید توجه داشته باشد که همه بیسیم های واکی تاکی دستی که در بازار هستند هم مجاز نمی باشند و در هنگام خرید باید به این نکته توجه داشته باشید که دستگاه بی سیم مدنظرتان مجاز باشد. ساده ترین راه تشخیص بیسیم مجاز از غیر مجاز، مراجعه به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به آدرس www.cra.ir و جستجوی مدل مربوطه می باشد، اگر مدلی که سرچ نموده اید در نتایج رویت نشد، آن مدل غیرمجاز است و از خرید آن اجتناب نمایید. اما چرا استفاده از هر بیسیمی در ایران مجاز نیست؟ به دلیل اخلال در امواج رادیویی کشور، تنها مدلهایی از بیسیم واکی تاکی مجاز است که مورد تایید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باشد. در اینجا ممکن است این سوال به ذهنتان خطور کند که آیا بیسیم واکی تاکی قابل ردیابی است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله! ماموران به پیشرفته ترین دستگاه های فرکانس یاب مجهز می باشند که چنانچه فردی از بیسیم غیر مجاز را در حال استفاده توسط ماموران رویت گردد، منجر به دستگیری فرد شده و می تواند برای فرد جرایم نقدی و حتی حبس را در بر داشته باشد. بنابراین توصیه ما استفاده شما از بیسیم واکی تاکی مجاز می باشد. افراد عادی که قصد نصب بیسیم خودرویی دارند اکثراً طبیعت گرد و آفرود هستند که انواع بیسیم های واکی تاکی مجاز با امکاناتی نظیر پشتیبانی از Port USB Android و امکان اتصال به شارژر فندکی قابلیت استفاده در خودرو را دارند که در تصویر چند نمونه از بیسیم واکی تاکی مجاز را مشاهده می نمایید.
بیسیم واکی تاکی مجاز
بیسیم واکی تاکی مجاز
خواندن
بیسیم آتش نشانی