باتری بیسیم واکی تاکی

باتری بیسیم واکی تاکی

یکی از اصلی ترین لوازم جانبی بیسیم واکی تاکی، باتری آن می باشد که عملا کارکرد دستگاه بیسیم در صورت عدم وجودش امکانپذیر نخواهد بود. انواع مختلفی از باتری بیسیم واکی تاکی در بازار عرضه می شوند که جهت شناخت بهتر این نوع باتری ها، و همچنین نحوه نگهداری و شارژ صحیح آن ها، ابتدا باید درموردشان بیشتر بدانیم.

تاریخچه باتری

آلساندرو ولتا (Alessandro Volta) در سال ۱۸۰۰ کشف کرد که هنگامی که اگر مایعی خاص نقش رسانا را ایفا کند، میتواند انرژی تولید کند. این کشف منجر به اختراع پیل ولتایی گردید. پیل ولتایی توسط واکنش شیمیایی انرژی تولید میکند. پیل ولتایی دارای معایب زیادی از جمله غیرقابل حمل بودن آن نیز بود. بعدها فردریک دانیل پیل دانیل را اختراع نمود که دارای محبوبیت فراوانی گشت. این نوع باتری ها از نوع اولیه می باشند، به این معنا که در صورت استفاده و تخلیه انرژی آن ها، دیگر قابلیت شارژ ندارند و در اصطلاح یک بار مصرف می باشند.

آلساندرو ولتا Alessandro Volta کاشف باتری
آلساندرو ولتا Alessandro Volta کاشف باتری

باتری نیکل کادمیوم بیسیم واکی تاکی Nickel–Cadmium

نسل قدیم باتری های بیسیم واکی تاکی از این نوع باتری تولید میشد که در ساخت این نوع از باتری واکی تاکی از نیکل اکسید هیدروکسید و کادمیوم فلزی که نقش الکترود را ایفا میکند نیز استفاده می گردد.‌ از معایب این نوع باتری ها اینست که هر چه تعداد دفعات شارژ بالاتر باشد عمر این باطری نیز کاهش می یابد. کادمیوم دارای خطرات زیست محیطی می باشد که تولیدشان محدود شده است و جای خود را با باطری های لیتیوم یونی داده اند.

خواندن
فرق بیسیم UHF با VHF چیست؟

باتری لیتیوم یونی Li-ion

باتری های لیتیوم یونی نسبت به باطری های نیکل کادمیوم، دو برابر بیشتر قابلیت ذخیره‌سازی انرژی را دارند. همچنین دارای وزن کمتر در حدود ۳ تا ۵ برابر می باشند. نسل جدید باتری بیسیم واکی تاکی از نوع لیتیوم یونی (Li-ion) نیز می باشد. باتری لیتیوم یونی  Li-ion، متشکل از سه بخش اصلی شامل : الکترود منفی، الکترود مثبت و الکترولیت می باشد. ایجاد انرژی باتری لیتیوم یونی Li-ion از طریق حرکت و جابجایی یونی امکانپذیر می شود، از همین روی به این نوع از باتری ها، لیتیوم یون یا لیتیوم یونی هم گفته می شود.

باتری بیسیم واکی تاکی طنین Tanin GP 23
باتری بیسیم واکی تاکی طنین Tanin GP 23

ولتاژ باتری لیتیوم یونی Li-ion بیسیم

ولتاژ باتری لیتیوم یونی Li-ion در بیسیم های واکی تاکی بر اساس مدل های آن اکثرا دارای ۳٫۷ ولت می باشند که ظرفیت این باتری ها در حدود mAh ۱۷۰۰ نیز می باشند.

نحوه شارژ باتری بیسیم واکی تاکی

در برخی مدل های باتری لیتیومی بیسیم واکی تاکی مجاز ، شارژ باتری از طریق توسط Port USB اندرویدی امکانپذیر می باشد که این قابلیت جدید باعث می شود در مواقع ضروری بتوانید از طریق شارژر فندکی خودرو، پاوربانک و دیگر شارژر های اندرویدی، دستگاه ها را شارژ نمایید. همچنین باطری بیسیم واکی تاکی مجاز طنین Tanin GP-23 بدون اتصال به دستگاه بیسیم، بصورت مستقل شارژ می گردد. همچنین تمامی مدل های بیسیم واکی تاکی مجاز دارای شارژر رومیزی (استند رومیزی) نیز می باشند.

چگونه عمر باتری لیتیومی بیسیم واکی تاکی را افزایش دهیم؟

با توجه به اینکه عمر نسل جدید باتری ها بالا می باشد، ولی با رعایت نکات ساده می توان عمر باتری را افزایش داد. بر خلاف نمونه های قدیمی باتری ها، در هر بار شارژ کردن باتری لیتیومی بیسیم واکی تاکی نیاز نیست که باتری بصورت فول و ۱۰۰% شارژ شود و شارژ ناقص به باتری صدمه ای وارد نمی کند و بهتر است شارژ باتری بیسیم واکی تاکی را بین ۳۰ تا ۸۰ درصد نگه دارید و از کارکردن با بیسیم واکی تاکی در حالت شارژ کم خودداری نمایید زیرا باعث کاهش عمر باتری و دستگاه بیسیم می گردد.

خواندن
آموزش استفاده از واکی تاکی اپل واچ + فیلم

از دیگر مورادی که باعث صدمه به باتری می گردد خارج نکردن کاور بیسیم واکی تاکی هنگام شارژ است که باعث گرم شدن بیش از حد باتری می گردد که می تواند باعث کاهش عمر مفید آن گردد. همچنین از قرار دادن بیسیم در محیط گرم و بسته مانند داشبورد خودرو و تابش مستقیم نور آفتاب خودداری نمایید. 

در مقاله نکات مهم در مورد باتری بیسیم واکی تاکی و مراقبت از آن بیشتر در مورد روش‌های صحیح نگهداری از باتری لیتیومی بیسیم واکی تاکی آشنا خواهید شد.

تعمیر بیسیم و لوازم جانبی بیسیم واکی تاکی مجاز

برای تهیه لوازم جانبی بیسیم : هندزفری بادیگاردی ، باطری بیسیم ، شارژر رومیزی و مسافرتی بیسیم ، آنتن بیسیم ، گیره کمری و خدمات پس از فروش و تعمیر بیسیم واکی تاکی مجاز با دفتر مرکزی Ott تماس حاصل فرمایید.

خط ویژه ۶۶۳۸۴۰۲۲-۰۲۱