۵ نکته مهم بیسیم واکی تاکی

5 نکته مهم بیسیم واکی تاکی

چنانچه می خواهید بیسیم واکی تاکی خریداری نمایید باید به نکات زیر توجه داشته باشید تا بتوانید خرید و انتخاب مناسبی را داشته باشید. در این مقاله شما را با نکته های مهم در خرید بیسیم واکی تاکی آشنا میکنیم تا شما با مشکلاتی که ممکن است در صورت عدم آگاهی با آن مواجه شوید، روبرو نگردید پس با ما همراه باشید.

بیسیم واکی تاکی

قبل از اقدام به خرید بیسیم واکی تاکی خوب است تا حدی با این دستگاه ارتباطی محبوب آشنا شوید. بیسیم واکی تاکی دستگاهی رادیویی با امکان دریافت و ارسال امواج رادیویی بوده و کارکرد آن مشابه رادیوهای معمولی نیز می باشد با این تفاوت که رادیو فقط می تواند دریافت کننده امواج رادیویی باشد ولی بیسیم واکی تاکی، هم قادر به دریافت امواج رادیویی بوده و هم ارسال کننده آن می باشد. شایان ذکر است بیسیم واکی تاکی دستگاه رادیویی نیمه دوبلکس بوده به این معنی که همزمان قادر به ارسال و دریافت امواج رادیویی نمی باشد به بیان ساده تر اگر فرد با نگه داشتن دکمه PTT اقدام به مخابره پیام صوتی در قالب امواج رادیویی در همان زمان قادر به دریافت پیام صوتی نیز نبوده و حتما فرد باید دکمه PTT را رها نماید تا دستگاه بیسیم به حالت پیش فرض یعنی حالت دریافت امواج رادیویی برگردد.

بیسیم واکی تاکی موتوکام MOTOCOM
بیسیم واکی تاکی موتوکام MOTOCOM

۱- مجوز بیسیم واکی تاکی

اولین و مهم ترین نکته ای که در خرید بیسیم واکی تاکی باید به آن دقت داشته باشید، مجوز بیسیم واکی تاکی است. اکثر بیسیم های واکی تاکی که در بازار به فروش می‌رسد غیر مجاز می باشد و فاقد مجوز تایید نمونه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بوده و باعث اختلال در امواج رادیویی کشور نیز می شوند و از همین روی، خرید و استفاده از بیسیم غیر مجاز طبق قانون، جرم بوده و اگر در هنگام خرید به این نکته توجه نداشته باشید و اقدام به استفاده از بیسیم واکی تاکی غیرمجاز نمایید، دستگاه بیسیم شما توسط مأموران ضبط‌ شده و همچنین مجبور به پرداخت جریمه و در موارد شدیدتر به مراجع قانونی سپرده خواهید شد. با توجه به بروز اینچنین مشکلاتی توصیه می شود از بیسیم مجاز استفاده نمایید.

خواندن
بهترین مدل‌های بیسیم واکی تاکی با قیمت روز

۲- گارانتی و خدمات پس از فروش

از نکات مهم دیگر در خرید بیسیم واکی تاکی، گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر نیز می باشد. بسیاری از فروشندگان لوازم الکترونیکی در مغازه خود اقدام به فروش بیسیم واکی تاکی می نمایند که می توان گفت تمامی این مدل ها فاقد گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند و چنانچه دستگاه بیسیم به هر دلیلی دچار خرابی گردد، هیچ شرکت گارانتی، برای تعمیر این نوع بیسیم های واکی تاکی وجود ندارد و به بیان ساده تر، دستگاه یک بار مصرف خریداری کرده اید!

کلیه بیسیم های واکی تاکی مجاز دارای گارانتی شرکتی و خدمات پس از فروش معتبر می باشند و شما می توانید در فروشگاه آنلاین، اقدام به خرید اینترنتی بیسیم واکی تاکی نمایید و همچنین تعمیر و لوازم جانبی بیسیم واکی تاکی توسط شرکت معتبر ارائه می گردد.

بیسیم واکی-تاکی مجاز
بیسیم واکی-تاکی مجاز

۳- آپشن ها و امکانات بیسیم واکی تاکی

مدل های بیسیم واکی تاکی مجاز دارای امکانات و آپشن های متنوعی بوده و باید در هنگام خرید بیسیم واکی تاکی به این نکته توجه داشته باشید که هر چه این امکانات بیشتر باشد قاعدتاً قیمت بیسیم بالاتر خواهد بود. بطور مثال بیسیم های واکی تاکی که فاقد صفحه نمایش هستند دارای قیمت مناسب تری نسبت به بیسیم هایی که دارای صفحه نمایش LED و LCD هستند نیز می باشند. از دیگر آپشن هایی که در قیمت بیسیم موثر است می توان به وجود استانداردIP (محافظت دستگاه بیسیم در برابر ضربه، گردوغبار و رطوبت)، رادیو، چراغ قوه، پورت USB اندرویدی و … اشاره داشت.

خواندن
قیمت و خرید بیسیم واکی تاکی دست دوم کارکرده

۴- برد بیسیم واکی تاکی

میزان برد بیسیم واکی تاکی از نکته های مهم در خرید بیسیم واکی تاکی به شمار می رود که در هنگام خرید بیسیم واکی تاکی باید به آن دقت نمایید. تمامی بیسیم های واکی تاکی دارای برد استاندارد می باشند و جهت استفاده در کلیه سازمان ها، مشاغل و اصناف مانند : آتش نشانی، مراکز خرید، تور لیدر و طبیعت گردها، بیمارستان ها، رستوران و کافی شاپ ها و … مناسب نیز می باشد.

۵- کیفیت ساخت بیسیم واکی تاکی

شرکت های متعددی در زمینه ساخت بیسیم واکی تاکی فعالیت دارند که از معروفترین آن ها می توان به برند طنین Tanin اشاره نمود که با معرفی بیسیم جدید خود با نام بیسیم واکی تاکی طنین Tanin GP900 توانسته محبوبیت دوچندانی را از آن خود کند. همچنین برند موتوکام با بیسیم های باکیفیتی نظیر MOTOCOM MC444 , MC555 , MC666 از دیگر شرکت های معتبر در زمینه فروش بیسیم واکی تاکی نیز می باشد.