مکالمه رایگان و مجانی با بیسیم واکی تاکی

دنیای امروز، عصر ارتباطات است و برقراری ارتباط سریع و همچین مقرون به صرفه حائز اهمیت است. دستگاه های ارتباطی همچون تلفن همراه، وابسته به شبکه سراسری مخابرات می باشند و برقراری ارتباط با گوشی موبایل ملزم به پوشش شبکه در نقطه مورد نظر بوده و همچنین تماس با تلفن همراه شامل هزینه می باشد. با بیسیم واکی تاکی می توان بصورت رایگان و مجانی و همچنین مستقل از شبکه و سانترال اقدام به برقراری ارتباطی سریع نمود.

بیسیم واکی تاکی چیست و چگونه کار میکند؟

واکی‌تاکی یک نوع دستگاه بیسیم رادیویی است که با امواج رادیویی (VHF، UHF) کار می‌کند و تفاوت آن با رادیو این است که رادیو تنها می‌تواند دریافت کننده امواج رادیویی باشد، اما واکی‌تاکی علاوه بر ارسال امواج رادیویی می‌تواند ارسال هم داشته باشد. این دستگاه قابل حمل است و به صورت دوطرفه امواج رادیویی را منتقل می‌کند. شایان ذکر است واکی‌ تاکی برای انتقال اطلاعات از یک فرکانس تک بهره می‌برد، به این معنی که نمی‌تواند به طور همزمان فرستنده و گیرنده امواج رادیویی باشد.

خواندن
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
بیسیم واکی تاکی موتوکام MOTOCOM
بیسیم واکی تاکی موتوکام MOTOCOM

مزایای بیسیم واکی تاکی نسبت به دیگر دستگاه های ارتباطی

  • بیسیم واکی تاکی به تجهیزات جانبی و شبکه مخابراتی نیازمند نمی باشد
  • استفاده از بیسیم واکی تاکی بدون محدودیت مکان
  • بیسیم واکی تاکی دارای ماندگاری شارژ بالاتری نسبت به گوشی موبایل است
  • بیسیم واکی تاکی به رجیستری نیاز ندارد
  • ارتباط سریع، آسان و بدون وقفه با بیسیم واکی تاکی
  • امکان مخابره پیام به صورت همزمان برای چندین نفر

تفاوت بیسیم واکی تاکی با گوشی موبایل (تلفن همراه)

  • امکان استفاده از موبایل از طریق BTS و دکل های اپراتورهای مختلف مانند همراه اول، رایتل و ایرانسل فراهم می‌شود. در صورتی که این اپراتورها با مشکلات فنی مواجه شوند، ممکن است ارتباط شما با مخابرات مسدود شود. اما استفاده از دستگاه واکی‌تاکی متکی به تجهیزات جانبی مانند آنتن مخابراتی یا دیگر تجهیزات مخابراتی نیست و شما می‌توانید به صورت مستقل از آن استفاده کنید که در مواقع ضروری و در مناطق صعب العبور که پوشش دهی تلفن همراه در آن مناطق وجود ندارد می توان با بیسیم واکی تاکی اقدام به برقراری تماس نمود.

خواندن
آموزش استفاده از واکی تاکی اپل واچ + فیلم