آموزش استفاده از واکی تاکی اپل واچ + فیلم

آموزش استفاده از واکی تاکی اپل واچ + فیلم

فیلم آموزش استفاده از واکی تاکی اپل واچ

واکی تاکی اپل واچ (Walkie-Talkie Apple Watch) یک راه عالی برای برقراری ارتباط از طریق امواج صوتی به وسیله اینترنت، مشابه بیسیم واکی تاکی با هر کسی است که ساعت هوشمند اپل دارد. این قابلیت، اپل واچ را تبدیل به واکی تاکی می کند. این ویژگی توسط کمپانی رقیب Apple ، برای سامسونگ گلکسی واچ ۴ هم کپی برداری شده است. در ادامه به آموزش آموزش استفاده از واکی تاکی اپل واچ خواهیم پرداخت.
در زیر راهنمای قدم به قدم نصب و آموزش استفاده آسان این اپلیکیشن توضیح داده شده است، با ما همراه باشید…

آموزش استفاده از قابلیت واکی تاکی اپل واچ

برای استفاده از واکی تاکی ، ابتدا باید مطمئن شوید که آپدیت (WatchOS 5) واچ او اس ۵.۳ روی اپل واچ شما نصب شده باشد. برای ایجاد ارتباط اپلیکیشن واکی تاکی را در ساعت اپل پیدا کنید و مطمئن شوید که فعال است. حتما دو فردی که قصد استفاده از قابلیت واکی تاکی اپل واچ را دارند، باید برنامه FaceTime را روی گوشی آیفون خود نصب و تنظیمات آن را انجام داده باشند و اجازه دسترسی جهت برقرار نمودن تماس را به فیس تایم داده باشند.

برای تماس به پایین صفحه بروید و علامت مثبت را فشار دهید تا فردی را اضافه کنید. هنگامی که آنها را اضافه می کنید، پیامی دریافت می کنند مبنی بر اینکه شما در حال تلاش برای استفاده از واکی تاکی هستید. اگه قبول کنند وصل میشوید و اگر آنها در دسترس نباشند، پیامی مبنی بر آن را مشاهده خواهید کرد. روی نام شخصی از صفحه اصلی ضربه بزنید و پس از اتصال، دکمه Talk را لمس کنید و نگه دارید و صحبت کنید و در انتها آن را رها کنید. به محض رها کردن، پیام صوتی شما برای طرف مقابل ارسال می شود.

اما یکی از اشکالاتی که در ارتباط از طریق تماس واکی تاکی اپل واچ بصورت زنده وجود دارد صداهای ناخواسته در اطراف کاربر است که از این طریق منتقل شده که باعث می شود صدای کاربر دوم شنیده نشود. در این حالت می شود با برداشتن انگشت از دکمه صحبت مکالمه را متوقف کرده و دوباره در لحظه مناسب صحبت را ادامه دهید.

حالت دیگری نیز وجود دارد، زمانی که کاربر اول نیازی به شنیدن کاربر دوم ندارد و می تواند با صحبت یک طرفه پیام را منتقل کند. در این لحظه نیازی به برقراری مکالمه نیست و هدف کاربر، انتقال اطلاعات یک طرفه از یک کاربر به کاربر دیگر است.

قابلیت جدید Walkie-Talkie اپل واچ، ساعت هوشمند اپل را تبدیل به بیسیم کرده است، به طوریکه کاربر میتواند در مکان های شلوغ مثل فروشگاه، مهمانی، فرودگاه و یا مکانهای خرید پیامهای خود را با سرعت بیشتری به مخاطبان خود انتقال دهد تا کمک بسزایی در امر ارتباط انجام پذیرد.

شروع مکالمه با برنامه واکی تاکی اپل واچ

برای آغاز مکالمه با بیسیم اپل واچ، بعد از مطمئن شدن از آپدیت اپل واچ و با داشتن حداقل سیستم WatchOS5 و بعد تنظیم کردن تنظیم اپلیکیشن Facetime برای برقراری تماس های صوتی Apple Watch دکمه کناری اپل واچ (+) را نگه داشته تا به قسمت Home Screen بروید، سپس باید مراحل زیر را به ترتیب انجام نمایید :

مرحله ۱ – اپلیکیشن Walkie Talkie را باید بر روی ساعت اپل خود باز کنید.

خواندن
بیسیم واکی تاکی کارگاهی

مرحله ۲ – با مشاهده لیست مخاطبین پیشنهادی Walkie-Talkie List بر روی نام یکی از دوستانتان کلیک کنید.

مرحله ۳ – با فشردن نام مورد نظر دعوت نامه ای برای او ارسال می شود. مادامی که دوستتان ساعت اپل خود را در دست خود داشته باشد، نوتیفیکیشن Walkie Talkie برای او ارسال میشود. در این حالت، کارت تماس به رنگ خاکستری و با عنوان “invited” باقی می ماند.

مرحله ۴ – زمانی که دوست مورد نظرتان دعوت شما را بپذیرد، می بینید که رنگ کارت در اپل واچ از خاکستری به زرد تبدیل می شود و شما هم متقابلا یک نوتیفیکیشن مبنی بر قبول درخواست شما از جانب دوست مورد نظرتان دریافت می کنید.

مرحله ۵ – بعد از قبول کردن دوستتان روی گزینه Open Walki Talkie کلیک کنید و انگشت خودتان را بر روی دکمه Talk نگه بدارید، سپس با جمله دلخواه تان صحبت کردن را آغاز کنید.

نکته ۱ – زمانیکه عبارت “Connecting” را روی صفحه اپل واچ مشاهده میکنید، میبایست صبر کنید تا اتصال Walkie Talkie آغاز شود. بعد از اتصال Walkie Talkie، دوستان شما می توانند صدای شما را شنیده و بلافاصله با شما صحبت بکنند.

نکته ۲ – هر زمان که صحبتتان تمام شد، دکمه Talk را رها کنید ؛ اگر انگشت خودتان را از روی دکمه برندارید، دوست شما نمیتواند با شما صحبت بکند. بعد از شنیدن مکالمه دوستتان و برای ادامه مکالمه دوباره بر روی Talk کلیک کنید.

نکته ۳ – اگر نمی‌توانید انگشتتان را بر روی دکمه زردرنگ Talk نگه دارید، به قسمت تنظیمات اپل‌واچ رفته، سپس در قسمت Accessibility، گزینه Tap To Talk را در زیر واکی تاکی فعال کنید. با انجام این کار می توانید  تمام جملات مورد نظر خود را بگویید سپس روی Talk ضربه بزنید.

نکته ۴ – اگر می‌خواهید که صدا را کم و یا زیاد کنید، از دکمه چرخان موجود در اپل واچ استفاده کنید.

نکته ۵ – بعد از اتمام مکالمه با دوستتان و آغاز مکالمه با اشخاص دیگر کافیست آنها را به لیستمان اضافه کنیم. برای این کار روی گزینه OK کلیک کنید، سپس گزینه Back به رنگ زرد را زده ، و یکی دیگر از مخاطبین را انتخاب کنید. دوباره دکمه Talk را فشرده و آن را نگه دارید و مکالمه بعدی را آغاز کنید .

نکته ۶ – برای اضافه کردن تماس های واکی تاکی Add To Your Walkie-Talkie List  گزینه (+) از  contact را پیدا و از لیست تماسها یکی را به دلخواه انتخاب کرده و دکمه add را بزنید.

نکته ۷ – برای حذف کردن دوستانتان در برنامه واکی تاکی می توان بر روی نام او تپ کرده و آن را به سمت چپ جاروب کنید. حال می بایست روی آیکون (×) ضربه بزنید. در روشی دیگر می شود برنامه Apple Watch را بر روی آیفون باز کرده و در مسیر Walkie Talkie> Edit رفته و بر روی آیکون (−) تپ کرده و در آخر بر روی گزینه Remove کلیک کنید.

نکته ۸ – اگر بخواهید دعوت‌نامه خانواده یا آشنایان را در واکی تاکی اپل‌واچ بپذیرید، به بخش نوتیفیکشن‌های اپل‌واچ رفته و بعد از کلیک اعلان Walkie Talkie گزینه Always Allow را لمس کنید. اگر نتوانستید دعوت‌نامه دوستان را دریافت کنید، باید به مرکز نوتیفیکشن‌ها رفته و از روشن نبودن قابلیت Do Not Disturb اطمینان حاصل کنید.

خواندن
بهترین بیسیم واکی تاکی برای رستوران
آموزش واکی تاکی اپل واچ Walkie-talkie Apple Watch
آموزش واکی تاکی اپل واچ Walkie-talkie Apple Watch

وقتی نمیتوانیم برنامه واکی تاکی را مشاهده کنیم چه اقدامی انجام دهیم؟

اگر نتوانستیم برنامه واکی تاکی Walkie Talkie را روی اپل واچ خود مشاهده کنیم، باید مراحل زیر را انجام بدهیم :

 • برنامه FaceTime را در گوشی آیفون خود نصب کنید. برای این کار باید App Store را بر روی آیفون خود باز کرده و عبارت FaceTime را جست و جو کنید و در پایان بر روی آیکون به شکل ابر و فلش رو به پایین ️ این برنامه که کنار برنامه مشاهده میکنید، کلیک کنید.
 • اطمینان پیدا کنید که تانگل FaceTime حتماروشن باشد که برای کنترل این مسئله باید برنامه Settings را باز کرده و نام برنامه FaceTime را کلیک کنید، بعد با کشیدن تانگل FaceTime به سمت راست، آن را روشن کنید.
 • در ادامه برنامه FaceTime را باز کنید و برای اطمینان از این که FaceTime به درستی تنظیم شده، سعی کنید با آن یک تماس برقرار کنید.
 • حالا باید اپل واچ را دوباره راه اندازی و آن را ری استارت کنید.
 • در این مرحله باید گوشی آیفون خود را هم ری استارت کنید.

نکته مهم : دقت کنید که قابلیت FaceTime گوشی اپل ، در تمامی کشورهای جهان موجود نمیباشد.

رفع مشکل لحظه ارسال دعوت نامه برنامه واکی تاکی

 • اگر لحظه ارسال و یا دریافت دعوت نامه برای دوستانتان دچار مشکل شده اید باید ابتدا داخل گوشی iPhone خود، برنامه Settings را باز کرده، سپس روی FaceTime ضربه بزنید و در اینجا اطمینان حاصل کنید که با شناسه Apple ID صحیح وارد سیستم شده اید.
 • بعد از ورود به بخش تنظیمات FaceTime، از صحت آدرس ایمیلی که ذیل گزینه Can Be Reached By FaceTime At قرار دارد ، مطمئن شوید.
 • حال باید اپل واچ را دوباره راه اندازی و آن را ری استارت نمایید.
 • در این مرحله باید گوشی آیفون خود را هم ری استارت کنید.
 • حالا سعی کنید که دعوتنامه را دوباره ارسال کنید. برای این کار باید روی اپل واچ ، برنامه Walkie Talkie را باز کرده، روی مخاطب مورد نظر تان ضربه زده و آن را به سمت چپ جاروب بکنید ، در ادامه کار بر روی آیکون ضربدر (×) کلیک کنید. حالا یکبار دیگر روی آیکون (+) کلیک کرده و دوباره مخاطبتان را انتخاب کنید.

قابلیت سکوت یا خارج شدن از دسترس در واکی تاکی

 • برای رفتن به حالت سکوت در تنظیمات اپل واچ اگر Silent Mode را روشن کنید، باز هم می توانید صدای اعلان تماس و یا صدای دوستتان را بشنوید. در صورتی دیگر شما اگر دو قابلیت (حالت تئاتر) Theater Mode و یا (مزاحم نشوید) Do Not Disturb رافعال کنید، اتصالتان با واکی تاکی به صورت خودکار قطع شده و شما از دسترس خارج می شوید.

غیر فعال کردن واکی تاکی اپل واچ

 • اگر نمی خواهید ویژگی واکی تاکی روی اپل واچ شما فعال باشد با طی کردن مراحل زیرین می‌توانید آن را غیر فعال بکنید:

  1. وارد اپلیکیشن Walkie Talkie بشوید.
  2. با کلیک روی گزینه Available قابلیت واکی تاکی را می توان روشن و یا خاموش کرد. اگر تیک Available را خاموش کنید و یکی از دوستانتان بخواهد با شما صحبت کند، نوتیفیکیشن دعوت نامه به شما ارسال می شود.

آموزش استفاده از واکی تاکی اپل واچ + فیلم

فیلم آموزش استفاده از واکی تاکی اپل واچ