اخبار ویژه بیسیم واکی تاکی مجاز طنین Tanin

اخبار ویژه بیسیم واکی تاکی مجاز طنین Tanin

اطلاع رسانی بیسیم واکی تاکی مجاز

خواهشمند است جهت اطلاع رسانی سریعتر و دریافت اخبار ویژه بیسیم واکی تاکی مجاز در تنها کانال و یا وب سایت Ott عضو شوید :

نمایشگاه بین المللی ایپاس IPAS 2018 ( پلیس ، امنیت ، پیشگیری )

غرفه بیسیم و تجهیزات رادیوییدر نمایشگاه بین المللی ایپاس IPAS 2018 

 

برخورد پلیس با دارندگان بیسیم های غیرمجاز / اختلال در سیستم های رادیویی کشور :

مدیر ارتباطات رادیویی فاوا ناجا با بیان اینکه پلیس در حال حاضر به صورت ویژه موضوع بیسیم های غیر مجاز را بررسی می کند، گفت: نیروی انتظامی با دارندگان بیسیم های غیر مجاز برخورد می کند.
سرهنگ محمد زارعیان در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه نیروی انتظامی جهت پیشگیری از جرم، بیسیم های غیر مجاز را جمع آوری می کند، افزود: تمام شرکت ها در صورت استفاده از بیسیم باید مجوز فرکانس اخذ کرده باشند، در غیر این صورت اجازه فعالیت نخواهند داشت.
وی ادامه داد: بیسیمی که مجوز نداشته باشد فرکانس غیر مجاز ایجاد می کند و سبب تداخل بر سیستم های رادیویی مهم کشور می شود. لذا، پلیس به صورت ویژه موضوع بیسیم های غیر مجاز را بررسی و با آن برخورد می کند.
مدیر ارتباطات رادیویی ساوا ناجا به سیستم رادیویی هواپیما، اورژانس و پلیس اشاره کرد و گفت: این سیستم های رادیویی نمونه هایی از سیستم هایی بوده که با فعالیت فرکانس های غیر مجاز دچار اختلال و آسیب می شوند.
این مقام انتظامی اظهار داشت: متاسفانه میزان استفاده از بیسیم های غیر مجاز اندک نیست و این مسئله بیشتر به علت قاچاق بیسیم همچنین تلفن های بیسیم و برد بلند است.
زارعیان عنوان داشت: بیسیم های برد کوتاه به دلیل ضعیف بودن در تداخل فرکانس ها موثر نیستند البته وزارت ارتباطات مسئول ارائه مجوز به شرکت ها در مورد بیسیم و دستگاه های دارای فرکانس است.

بیلبورد بیسیم واکی تاکی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
بیلبورد بیسیم واکی تاکی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

اطلاعیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباط رادیویی در خصوص عدم استفاده از بیسیم های غیر مجاز و فاقد پروانه بهره برداری از سازمان :

استفاده از بیسیم و واکی تاکی منوط به داشتن مجوزهای لازم از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی میباشد که عملکرد سازمان مبنی بر تنظیم، مدیریت و کنترل فضای فرکانسی کشور است. بدین منظور کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی، شرکتها، ادارات و غیره که فاقد مجوز از سازمان میباشند، تنها و تنها میتوانند از تجهیزات بیسیم و رادیویی مجاز که نیاز به .اخذ مجوز ندارند و از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دارای مجوز میباشند استفاده کنند. هرگونه استفاده از تجهیزات رادیویی، بدون رعایت موارد قانونی فوق الذکر برابر قوانین و مقررات، اقدام و به مراجع قضایی ارجاع می گردد.

جمع آوری بی سیم و تلفن های بی سیم غیرمجاز از ادارات/امحاء ۲۱۱۷ دستگاه بی سیم :

بندرعباس : مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب شرق کشور گفت: تعدادی از بی سیم ها و تلفن بی سیم غیرمجاز در ادارات و دستگاه های دولتی جمع آوری و معدوم شد.
به گزارش خبرنگار مهر، محسن قاسمی ظهر دوشنبه در مراسم امحاء تلفن بی سیم و بی سیم های غیر مجاز کشف شده در جنوب شرق کشور در جمع خبرنگاران گفت: دو هزار و ۱۱۷ بی سیم و تلفن بی سیم غیر مجاز طی دو سال در عملیاتهای کنترل فضای فرکانسی استان هرمزگان کشف و جمع آوری شد.
وی با اظهار اینکه این تجهیزات با همکاری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جنوب شرق کشور، نیروی انتظامی و دستگاه های نظارتی کشف شده است. عنوان کرد: این تجهیزات موجب ایجاد اختلال در ارتباطات رادیویی دستگاه ها و بهره بردارانی می شوند که به صورت مجاز و قانونی از طیف های فرکانسی استفاده می کنند.
قاسمی تصریح کرد: این سازمان در راستای وظایف محوله به صورت شبانه روزی بر تمامی فضای فرکانسی نظارت دارد و از فعالیت های که موجب اختلال و مزاحمت برای بهره برداران دارای پروانه می شود جلوگیری شده و برابر مقررات با آنها برخورد می شود.
ورود تجهیزات بی سیم غیرمجاز از مرزهای بوشهر، هرمزگان و غربی کشور
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد مرزهای ورودی تجهیزات ارتباطات رادیویی غیر مجاز به داخل کشور بیان داشت: متاسفانه بیشتر تجهیزات و ملزومات سیستم های رادیویی و ارتباطات از طریق مرزهای بوشهر، هرمزگان و مرزهای غربی کشور وارد می شود که با توجه به شدت نظارتها و کنترل مرزها این معضل کاهش یافته است.
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب شرق کشور ادامه داد: یکی از وظایف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کنترل مرزهای ورودی و خروجی کشور است.
وی همچنین در پاسخ به سئوال مهر در مورد اینکه بسیاری از بی سیم ها و تلفن های بی سیم امحا شده برچسب اموال ادارات دولتی دارند، افزود: متاسفانه بسیاری از مدیران دستگاه های دولتی و خصوصی به دلیل عدم آگاهی کافی اقدام به خرید تجهیزات بی سیم و تلفن بی سیم ارزان قیمت کرده اند که این تجهیزات غیرمجاز و بدون دریافت مجوز از دستگاه های ذیربط است.
قاسمی تصریح کرد: مدیران دستگاه ی دولتی و مردم در خرید تجهیزات ارتباطات و رادیویی دقت بیشتری کنند و سعی کنند از فروشگاه ها مجاز تجهیزات مورد نیاز را تهیه کنند و از طریق سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از مجاز بودن تجهیزات رادیویی اطمینان حاصل کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت اخبار ویژه بیسیم واکی تاکی مجاز به پیج اینستاگرام Ott مراجعه فرمایید