• تهران ، میدان جمهوری ، برج سهیل ، واحد 608
  • 22 40 38 66 - 021 | خط ویژه
فهرست اصلی

اجرای سقف روفیکس

قالب فلزی مشبک روفیکس
چكيده
امروزه با توجه به پيشرفت و توسعه روز افزون شهر و شهر سازي. و همچنين نياز به افزايش سرعت و ايمني در كار و كاهش. زمان و هزينه ها در سازه هاي مختلف، اينك به بررسي يكي از مصالح ساختماني كه توانايي و اصلاح. روشهاي سنتي گذشته ( از قبیل تیرچه بلوک ) و برآورده كردن نيازها، تحت عنوان. قالب فلزي مشبك روفيكس ( که تنها نقش قالب برای نگهداری بتن تر را داراست و هیچگونه .نقش سازه ای برای محاسب را نداشته )  مي پردازيم .
با استفاده از اين قالب امكان بتن ريزي و اجرای همزمان تمامی. طبقات و عدم نياز به شمع، جك و حذف قالب بندي .( نسبت به روشهای سنتی سقفهای تیرچه بلوک ) را. مي توان بدون استفاده از نيروي ماهر برآورده نمود. اين امتياز جهت سرعت بخشيدن به. پيشرفت كار تاثير بسزايي دارد. در ضمن مي توان به تمامي طبقات به .صورت كاملاً ايمن دسترسي داشت و خطر سقوط مصالح و يا افراد را به حداقل رساند .
از ديگر مزاياي استفاده از اين روش سبكي بيش از %۵۰ سقف .كار شده ( مرکب یا کامپوزیت ) توسط قالب فلزي. مشبك روفيكس نسبت به سقفهاي سنتی از قبیل تیرچه بلوک است كه حدوداً موجب %40 كاهش وزن. مرده ساختمان و %۲۰ كاهش مصرف مصالح فولادي در اسكلت سازه ميشود .
لازم بذکر است وزن تمام شده سقف مرکب ( کامپوزیت ) با سقف عرشه فولاد برابر میباشد .
عکس سقف روفیکس - گالری سقف روفیکس
۱- مقدمه
روفيكس صفحه فلزي مشبكي است كه داراي هفت ناوداني به شكل ( V ) و تعداد حداقل 7000 شبكه در هر متر مربع مي باشد. روفيكس موارد استفاده بسياري دارد، يكي از كاربردهاي آن به صورت قالب براي سازه هاي مختلف بتني می باشد . در اين مقاله به بررسي امتيازات برجسته روفيكس و آزمايشات انجام گرفته بر آن در مقابل قالبهاي متداول بتني و روشهاي ديگرمي پردازيم. قرار دادن روفيكس روي تيرها و اجراي يك لايه بتني بر روي آن دو امتياز برجسته زير را بطور همزمان متجلي ساخت :
الف)  عدم نياز به قالب بندي و حذف مشكلات مربوط به آن
ب) قرار گرفتن روفيكس در تحتاني ترين لايه دال ( ناحيه حداكثر تنش كششي )، و قفل شدن بتن درشبكهاي آن موجب شد كه ناوداني هاي قالب درجا بتوانند همه و يا بخشي از تنش هاي كششي بارگزاري را تحمل كنند. ديگر آنكه متصل بودن ناوداني هاي روفيكس بصورت يكپارچه از طريق شبكه هاي آن به تبادل نيروهاي جانبي در دال كمك شاياني مي كند .
روفيكس در ايران از ورق رول به ضخامت۰.۷  ميليمتر از  نوع ST-12  فولاد مباركه در دو نوع روغني و گالوانيزه به عرض 81 سانتيمتر و طول حداكثر 12 متر و وزن حدود 3.5 كيلوگرم در هر متر مربع توليد مي شود .

اطلاعات بیشتر اجرای سقف روفیکس

مطالب مرتبط :

Call Now Button