گالری سقف کرومیت

گالری سقف کرومیت

عکس سقف کرومیت

سقف کرومیت

عکس سقف کرومیت

سقف کرومیت چیست ؟

در سیستم سقف کرومیت از تیرچه های فولادی با جان باز .( تیرچه کرومیت ) در ترکیب با بتن استفاده می شود. برای پر. کردن فضای خالی بین تیرچه ها از قالب های ثابت مانند بلوک های. سیمانی، پلی استایرن، طاق ضربی، قالب های موقت فولادی. (کامپوزیت) و یا یک پر کننده سبک دیگر استفاده می شود.

تیرچه های فولادی متشکل از یک نبشی در بال فوقانی و یک تسمه..در بال تحتانی و نیز یک میلگرد خم شده درجان می باشند.  فاصله بین تیرچه ها ۷۳ تا ۱۰۰ سانتی متر و ضخامت بتن روی سقف بین ۴ تا ۱۰ سانتی متر است. تیرچه ها خود ایستا هستند و به نحوی طراحی شده اند. که به تنهایی وزن بتن خیس و عوامل اجرایی را تحمل می کنند . لذا اجرای این سقف نیاز به استفاده از شمع ندارد .

مزایای سقف کرومیت

– عدم نیاز به شمع بندی – به دلیل اینکه خود تیرچه ها به تنهایی (قبل از گرفتن بتن) وزن بتن خیس و عوامل اجرایی را تحمل می کند.

– سرعت و سهولت اجرا – این نوع سقف به نسبت سیستم های مشابه ، آسانتر و با سرعت بیشتری انجام می شود ، بطوریکه ۴۸ ساعت بعد از بتن ریزی روی سقف قابل رفت و آمد و بارگذاری سبک است .

– امکان اجرای همزمان چند سقف – به دلیل عدم استفاده از شمع. می توان عملیات بتن ریزی را بر روی چند سقف به صورت همزمان انجام داد.

– یکپارچگی سقف و اسکلت – به علت جوش شدن تیرچه ها به اسکلت. ، پس از گرفتن بتن، سقف و اسکلت یکپارچه شده و می تواند مانند یک دیافراگم صلب عمل کند…

 

اطلاعات بیشتر در رابطه با سقف کرومیت